V nutriční ambulanci je pro přesnější měření složení stavby těla (BIA) nově k dispozici TANITA MC-780 MA P – multifrekvenční segmentální analyzátor tělesného složení s třemi frekvencemi.

————————————————————————————————————

Nutriční ambulance je nově přemístěna na polikliniku Budějovická, Praha 4, zelená budova 3 NP (více info v odkazu kontakt)

————————————————–

NOVINKA!

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) nově poskytuje příspěvek 1 000 Kč na rok 2023 na nutriční poradenství pro klienty s vysokým krevním tlakem nebo cukrovkou a pro děti s obezitou.

———————————————

Nutriční ambulance má nově v nabídce smlouvu se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda (kód 209). Pro všechny klienty jsou poskytovány služby Nutriční ambulance ZDARMA (v rámci limitů daných pojišťovnou).

Oxidativní stres a karotenoidy

Každý den jsme vystaveni oxidativnímu stresu, který vzniká účinkem volných radikálů. Tyto radikály vznikají během různých metabolických pochodů v našem těle (přirozeně) nebo vznikají jako následek negativního působení vnějších faktorů (kouření, znečištěné ovzduší…). Naše tělo má proti těmto radikálům velmi účinný obranný mechanismus tzv. antioxidanty. Mezi tyto látky patří například beta – karoten, lykopen a lutein (pigmentové, barevné látky) tzn. karotenoidy, které doplňujeme v rámci naší pestré stravy. Ne vždy však jsme schopni efektivně a účelně doplnit potřebné množství karotenoidů. Jak se vlastně dozvíme, zdali jich máme dostatek nebo jestli vitamíny, které užíváme dobře fungují. Právě použití biofotonického skeneru nám dá odpověď na naše otázky.

Pharmanex biofotonický skener je jedinečný nástroj, který neinvazivně měří hodnotu karotenoidů v kožní tkáni za použití dlouho uznávaných vědeckých poznatků Ramanovy spektroskopie. Jednoduchým umístěním vaší dlaně před nízkoenergetický zdroj modrého světla skeneru získáte během několika vteřin údaje o hladině karotenoidů ve vaší kůži (SCS). Tato hodnota ukazuje zdali máme v těle dostatek antioxidantů, které nám pomáhají zajistit správné fungovaní našich obranných mechanismů v těle.

Škála měření výsledků

NOVINKA!

Nutriční ambulance má nově smlouvu s Vojenskou zdravotní pojišťovnou (201). Pro všechny klienty, kteří využijí služeb ambulance jsou poskytovány ZDARMA (v rámci limitů daných pojišťovnou).