V současné době narůstá počet obézních lidí. Možná i vás nebo někoho z vašeho blízkého okolí trápí tento fenomén obezity. Nadváha nebo obezita nám komplikuji život ve všech oblastech a pokud s tím chcete něco udělat je správné rozhodnutí svěřit se do rukou odborníka, např. nutričního terapeuta, který zvolí optimální cestu pro dosažení vaší cílené tělesné hmotnosti.

Každý z nás jsme jiný a to co funguje u jednoho člověka nemusí fungovat u druhého. Ke snížení tělesné hmotnosti vedou tři klíčové cesty: úprava stravy, pohyb a motivace. To znamená, že budete řešit: kdy, kolik a co jíst, jaký pohyb je pro vás nejvíce vhodný a jak si udržet optimismus, že to
všechno dlouhodobě zvládnete. Pokles váhy by měl být pozvolný a tím i bude lépe udržitelný. Na této cestě za lepší kondicí a pocitem ze sebe sama budu dlouhodobým partnerem, rádcem a vašim nutričním terapeutem.

Definice obezity může vycházet z různých pohledů. V tradičním pojetí se jedná o odchylnost od normální hmotnosti, podmíněnou zmnožením tukové tkáně. Norma podílu tuku u žen je do 30 % a u mužů do 25 %. Netradiční pojetí obezity vyplývá z poruchy v myšlení a emocích, které vedou k nevhodnému chování.

Obezita je spojena s významnými zdravotními riziky (kardiovaskulární onemocnění, cukrovka 2. typu, poruchy pohybového aparátu, nádorová onemocnění, hormonální poruchy a jiné).