Nejvíce nás trápí situace, když děti nechtějí jíst nebo odmítají některé druhy potravin. Dlouhodobě tato situace může vést až k neprospívání vašeho dítěte. Nebo naopak jedí moc, nehýbou se a pak nastává problém s nadváhou nebo obezitou. Děti jsou také častokrát neadekvátně přetěžovány sportem, což může ovlivnit jejich zdravý růst a vývoj, pokud nemají vyvážené všechny složky stravy vzhledem k jejich tělesné zátěži.  

Nutriční terapeut pomůže zhodnotit růst vašeho dítěte adekvátně k jeho věku, spočítá energetické nároky organismu a navrhne ideální způsob, jak podpořit vaše dítě směrem k optimálnímu růstu a vývoji. Již od kojeneckého věku vašeho dítěte je moje nutriční ambulance pro vás otevřena a připravena vám pomoci.

Stav růstu a stav výživy představují od narození až do ukončení růstu zcela mimořádně citlivé ukazatele zdraví a prosperity každého jedince. V tomto období je důležité zajistit doporučené množství energie, sacharidů, tuků, bílkovin, vitamínů  a minerálů, včetně vlákniny pro správný růst a vývoj dítěte. Potřeba energie se s věkem dítěte zvyšuje, ale na jednotku hmotnosti se snižuje a právě vztah potřeby energie (strava) a jejího výdeje (pohyb) hraje zásadní roli v životě dítěte.